Stvaramo inteligentna rješenja

Kako svijet postaje digitaliziran, digitalno društvo postaje otvorena platforma inovacija koja je uključena u poslovanje, društvo i ključne slučajeve upotrebe. Ericsson Nikola Tesla ima dugu povijest sustavnog uključivanja pitanja sigurnosti i privatnosti u sve relevantne aspekte i faze naših proizvoda i rješenja. Naši napori u ovom području slijede dobro poznat okvir interne kontrole pod nazivom Secure by Design. Secure by Design omogućuje upravljani pristup implementaciji sigurnosti i privatnosti koji se temelji na procjeni rizika pri čemu su zahtjevi prilagođeni ciljanom okruženju i izazovima. Ovaj pristup pomaže nam ispuniti očekivanja dionika i popratiti brzi razvoj tehnologije i stalne promjene u zakonodavstvu.

Sljedeća generacija sigurnosnih proizvoda i rješenja pruža poboljšani način zaštite podataka vaše organizacije i osigurava središnje pohranjene podatke, podatke klijenata i podatke tijekom prijenosa.

Zaštita kibernetičke sigurnosti počinje informacijama o prijetnjama koje uključuju klasične vatrozide i vatrozide sljedeće generacije, web sigurnost, sigurnost e-pošte, sigurnost krajnjih točaka, platformu proširenog otkrivanja i odgovora (XDR), sigurnosno testne okoline (sandbox) i upravljanje mobilnim uređajima. Iako su vatrozidi, koji predstavljaju osnovu strategije korporativne mrežne sigurnosti, prisutni već neko vrijeme, značajno su evoluirali kako su se mijenjale kibernetičke prijetnje. Vatrozid sljedeće generacije je vatrozid dizajniran za zaštitu od modernih kibernetičkih prijetnji s kojima se tvrtke suočavaju. Uz temeljne funkcije vatrozida, vatrozidi sljedeće generacije (NGFW) integriraju niz drugih mogućnosti za zaštitu od naprednih kibernetičkih prijetnji.

Prepoznavanje krajnjih točaka i odgovor (EDR) predstavlja tehnologiju kibernetičke sigurnosti koja neprestano prati krajnje točke u potrazi za prijetnjama i pokreće automatske radnje kako bi ih ublažila. Krajnje točke su fizički uređaji povezani s mrežom kao što su mobilni telefoni, stolna računala, prijenosna računala, virtualni strojevi i uređaji povezani s tehnologijom interneta stvari (IoT) koji zlonamjernim akterima pružaju više ulaznih točaka za napad na organizaciju. EDR rješenja pomažu sigurnosnim analitičarima da otkriju i otklone prijetnje na krajnjim točkama prije nego što se uspiju proširiti mrežom.

Zaštita povjerljivih podataka i intelektualnog vlasništva uvjetovana regulatornim okvirom (Direktiva o mjerama za visoku zajedničku razinu sigurnosti mrežnih i informacijskih sustava (NIS), Opća uredba o zaštiti podataka (GDPR) ili drugi propis) ili potrebama poslovanja preduvjet je održivosti poslovanja, integriteta i razvoja svih tvrtki i organizacija. Klasifikacija podataka važan je preduvjet za upravljanje podacima. Korisnicima pomažemo alatima i pouzdanim savjetima o optimalnoj klasifikaciji podataka.

Tvrtke danas štite podatke pomoću softvera koji čuva lokalne i podatkovne baze podataka u oblaku putem značajki kao što su praćenje i analitika aktivnosti podataka, radni tokovi odgovora na prijetnje u gotovo stvarnom vremenu te automatizirana revizija i izvješćivanje o sukladnosti. Naši klijenti mogu lako pogledati i klasificirati osjetljive podatke u glavnim spremištima podataka, od baza podataka u oblaku i nestrukturiranih podataka u datotekama do lokalnih središnjih računala i okruženja strukturiranih podataka. Ova rješenja mogu automatizirati tijekove rada za usklađenost podataka koristeći unaprijed izrađene predloške za propise uključujući normu za sigurnost podataka industrije platnih kartica (PCI DSS), zakon Sarbanes-Oxley (SOX) , GDPR, NIS2 i druge.

Mnoge softverske tvrtke naučile su važnost sigurnosnih rješenja za opskrbne lance. Sigurnosni timovi moraju se prilagoditi novim i ekspanzivnim vektorima i površinama napada, obično moraju ići korak dalje od alata za analizu sastava softvera (SCA) kako bi bili zaštićeni od precizno ciljanih, sofisticiranih napada na opskrbne lance, a ne samo zaštićeni od ranjivosti. Možemo ponuditi i isporučiti sigurnosnu platformu za opskrbni lanac koja skenira stotine formata datoteka kako bi identificirala ugrađene prijetnje i integrirala se s kontinuiranom integracijom / kontinuiranom isporukom (CI/CD), oblakom i alatima za upravljanje IT uslugama (ITSM) za automatiziranje testiranja, provođenje pravila i uspostavljanje sigurnosnih zaštitnih ograda. Alat podržava kontinuiranu, prilagođenu i opsežnu pokrivenost za softver trećih strana i provjeru sigurnosti komponenti preuzetih iz zbirki otvorenog koda.

Nakon usvajanja politike upravljanja opskrbnim lancem softvera, lako je pronaći prijetnje u okruženju i pregledati izvršne datoteke, komponente i ovisnosti za praćenje ponašanja i otkrivanje sumnjivih promjena u sustavima izgradnje, tijekovima rada i velikim paketima. Otkrijte prijetnje skeniranjem pomoću jednog od najvećih svjetskih privatnih spremišta sigurnog i zlonamjernog softvera.